• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

3D obrazové panorámy 360

Panorámy su interaktívne obrazy, ktoré si môže užívateľ otáčať myšou takým smerom aký potrebuje. Najbežnejšie sú guľové, to znamená že je možné otáčať a vidieť aj pohľad akoby nad hlavou, ale aj pod nohami. V prípade že tieto pohľady nie sú efektné, napríklad v interieroch strop a podlaha, tak sa využíva valcová panoráma, kde vrch a spodok nie je vidieť.

Panorámy exteriérov

sa využívajú predovšetkým na prezentáciu námestí, pozemkov, rekreačných areálov, kúpalísk a pod. Návštevník tak získava komplexný prehľad ako to na danom mieste vyzerá, aká je tam atmosféra, poprípade čo sa kde nachádza.

Panorámy interierov

sú veľmi efektné hlavne na prezentáciu hotelov, športových hál, kultúrnych zariadení ako napríklad aj svadobných miestností, konferenčných miestností. Zákazník ktorý si chce prenajať takýto priestor, alebo usporiadať nejakú oslavu, má dokonalý obraz o rozložení a výzore daného priestoru.

Tieto obrazy môžu byť tiež interaktívne tým spôsobom, že sa do nich dajú umiestniť interaktívne body s možnosťou otváranie popisových textov, obrázkov či otvorenia novej webovej stránky. Takýmto spôsobm sa dá urobiť napríklad to, že kliknutím na budovu hotela , v exteriérovom obraze, sa nám otvorí webová stránka zariadenia, alebo po kliknutí na obraz v múzeu vyskočí popis obrazu s menom autora, názvom obrazu a podobne.

Jednotlivé panorámy je možné potom ďalej spájať a je tak možné interaktívne prechádzať z jednoho obrazu do druhého, čím vzniká zaujímavá virtuálne prehliadka. Návštevník tak získava jednak dokonalý prehľad o priestore, ale má pocit aj zábavy a pohybu akoby v bludisku.

Integrácia takýchto obrazov do vašej stránky je možná jednak nalinkovaním na umiestnenie panorámy na inom servery, alebo nahraním priamo na wáš web vo formáte HTML5, poprípade Flash.

 

Príklady exteriéru a interiéru:

DCIM220MEDIADJI_0047.JPG

Golf Tále

Svadobná miestnosť

Viac pekných panorám nájdete na našej stránke- EASYPANO
Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.