• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Drony a ich využitie

Ukážka možností natáčania dronom

Pri leteckých prácach s dronom sa v súčasnosti zameriavame na robene videozáznamu predovšetkým pre videomarketing a tiež fotografickým prácam tiež pre marketingové, ale aj technické účely.

Pomocou drona je možné tiež robiť tzv fotogrametriu. Jednoduchým nalietaním a nafotením istého územia s objektami, je toto možné previesť do 3D zobrazenia a po nakalibrovaní, je možné priamo z obrazu merať vzdialenosti, plochy, ale aj objemy. Viac sa dočítate v rubrike drony- technický záznam

Naše vybavenie :

Momentálne dron pre hlavné použitie, Je to síce malá ale výkonná mašina. Z pohľadu bezpečnosti má funkcie GPS, kompas a gyroskop zdvojené a je vybavený protinárazovými senzormi na všetkých stranách aj zospodu. Dron má výkonné motory, ktoré umožňujú let až rýchlosťou 75km/h, pričom výdrž baterie je až 29min.

Veľmi dôležité pre profesionálne využitie je kamera s 1" snímačom, manuálnou clonou a rýchlim procesorom, takže je schopná záznamu 4k/60Fps.

Dji Phantom 3 PRO/ADVANCE

Dji Phantom 4

Dji Phantom 4

Dji Phantom 3 PRO/ADVANCE

Dji Phantom PRO

dron Dji Phantom PRO

Záložné dva typy a to Phantom ADVANCE a Profesional. Tieto drony sa vyznačujú tým že sú malé, ľahké, ale pritom dokážu robiť v 90% vynikajúce zábery, pre využitie na internete, ale aj v televízii obvykle v dostatočnej kvalite, pričom lietanie s nimi je obvykle bez rizika. Sú veľmi spoľahlivé a ľahké, takže krízove situácie sú nepravdepodobné a riziko zranenia osôb či spôsobenie škôd je minimálne.

Hexacopteru Dji F550 s rozpätím 550mm a nosnosťou cca 1,5kg, používam na špecialnejšie účely, napríklad pri potrebe zavesenia fotoaparátu, ktorý má vyššie rozlíšenie. Je možné pripevňovať rôzne sondy, svetlo, či vyťahovať pomocné lanká na rôzne stavby a pod. 

Hexacoptera Dji F550

Hexacoptera Dji F550

dron Dji F550

HEAVY LIFT 1100

Octocopter HEAVY LIFT

dron HEAVY LIFT

A na koniec je tu tank medzi dronmi,  octocoptera s rozpätím 1100mm a nosnosťou okolo 10kg. Tento stroj sa používa výnimočne a väčšinou na špeciálne technické účely. Z dôvodu, že tento stroj už môže byť naozaj nebezpečný, treba každé použitie dôkladne zvážiť a naplánovať.


smartemailing

služby emailmarketingu
Využite služby profesionálov pre svoj emailmarketing. Pomôže Vám robiť svoje kampane profesionálne a bez rizík.

Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.