• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Drony a ich využitieUkážka možností natáčania dronom

Pri leteckých prácach s dronom sa v súčasnosti zameriavame na videozáznam pre účely videomarketingu a fotografickým prácam tiež pre marketingové, ale aj technické účely.

Pomocou drona je možné robiť aj tzv fotogrametriu. Jednoduchým nalietaním a nafotením istého územia s objektami, je toto možné previesť do 3D zobrazenia a po nakalibrovaní, je možné priamo z obrazu merať vzdialenosti, plochy, ale aj objemy. Viac sa dočítate v rubrike drony- technický záznam

Naše vybavenie :

Je to síce malá ale výkonná mašina. Z pohľadu bezpečnosti má funkcie GPS, kompas a gyroskop zdvojené a je vybavený protinárazovými senzormi na všetkých stranách aj zospodu. Dron má výkonné motory, ktoré umožňujú let až rýchlosťou 75km/h, pričom výdrž baterie je až 29min.

Veľmi dôležité pre profesionálne využitie je kamera s 1" snímačom, s manuálnou clonou a rýchlim procesorom, takže je schopná záznamu 4k/60Fps alebo fullHD/120FPs pre spomalené zábery. Dron dokáže robiť aj veľmi kvalitné fotografie pre tlač, či grafické vizualizácie developerských projektov s rozlíšením 20MPx vo formáte jpg a RAW.

Dji Phantom 4 PRO

Dji Phantom 4

Dji Phantom 4

Dji Phantom 3 ADVANCE

Dji Phantom PRO

dron Dji Phantom PRO

Tento dron sa vyznačuje tým že je  malý, ľahký, ale pritom dokáže robiť vynikajúce zábery, pre využitie na internete, ale aj pre televíziu v dostatočnej kvalite, pričom lietanie s ním je obvykle bez rizika. Je  veľmi spoľahlivý a ľahký, takže krízove situácie sú nepravdepodobné a riziko zranenia osôb či spôsobenie škôd je minimálne.

Hexacopteru Dji F550 s rozpätím 550mm a nosnosťou cca 1,5kg, používam na špecialnejšie účely, napríklad pri potrebe zavesenia fotoaparátu, ktorý má vyššie rozlíšenie. Je možné pripevňovať rôzne sondy, svetlo, či vyťahovať pomocné lanká na rôzne stavby a pod. 

Hexacoptera Dji F550

Hexacoptera Dji F550

dron Dji F550

HEAVY LIFT 1100

Octocopter HEAVY LIFT

dron HEAVY LIFT

A na koniec je tu tank medzi dronmi,  octocoptera s rozpätím 1100mm a nosnosťou viac ako 10kg. Tento stroj sa používa výnimočne a väčšinou na špeciálne technické účely. Z dôvodu, že tento stroj už môže byť naozaj nebezpečný, treba každé použitie dôkladne zvážiť a naplánovať.

V prípade ďalších otázok neváhajte zavolať

0905/422 702
Otváracie hodiny:
od nevidím do nevidím 🙂

Prihláste sa na odber blogu prostredníctvom e-mailu

Pre odoberanie najnovších článkov a odoberanie e-mailových notifikácií, zadajte prosím vašu e-mailovú adresu.

Pridajte sa k 3 ďalším odberateľom

Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.