• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Drony a ich využitieUkážka možností natáčania dronom

Pri leteckých prácach s dronom sa v súčasnosti zameriavame na videozáznam pre účely videomarketingu a fotografickým prácam tiež pre marketingové, ale aj technické účely.

Pomocou drona je možné robiť aj tzv fotogrametriu. Jednoduchým nalietaním a nafotením istého územia s objektami, je toto možné previesť do 3D zobrazenia a po nakalibrovaní, je možné priamo z obrazu merať vzdialenosti, plochy, ale aj objemy. Viac sa dočítate v rubrike drony- technický záznam

Naše vybavenie :

DJI Inspire

Toto je profesionálna mašina, vhodná pre komplikovanejšie zábery. Umožňuje zvlášť ovládanie drona a zvlášť kamery, takže kameraman sa dokáže lepšie sústrediť na kompozíciu záberu, zatiaľ čo operátor drona si bezpečne stráži dráhu letu. Tento dron je však väčší a nie je preto veľmi vhodný na lietanie v interiéry a stiesnených podmienkach a taktiež v blízkosti davu ľudí. Je vybavený kamerou X3, ktorá je schopná snímať video v kvalite 4k/60fps, alebo fullHD/120fps, poprípade foto v kvalite 12MPx jpg/RAW.

Je to síce malá ale výkonná mašina. Z pohľadu bezpečnosti má funkcie GPS, kompas a gyroskop zdvojené a je vybavený protinárazovými senzormi na všetkých stranách aj zospodu. Dron má výkonné motory, ktoré umožňujú let až rýchlosťou 75km/h, pričom výdrž baterie je až 30 min.

Veľmi dôležité pre profesionálne využitie je kamera s 1" snímačom, s manuálnou clonou a rýchlim procesorom, takže je schopná záznamu 4k/60Fps alebo fullHD/120FPs pre spomalené zábery. Dron dokáže robiť aj veľmi kvalitné fotografie pre tlač, či grafické vizualizácie developerských projektov s rozlíšením 20MPx vo formáte jpg a RAW.

Dji Phantom 4 PRO

Dji Phantom 4

Dji Phantom 4

DJI Mavic 2 PRO

Tento dron je síce malý ale mocnýýý. Je to ozaj dron vybavený skvelou kamerou s 1"kamerovým čipom, takže fotí až 20MPx, 4k/60fps je samozrejmosťou. Pritom je ľahko prenosný, tichý a teda aj nenápadný. Vhodný tam, kde by nemal veľmi rušiť, napríklad pri kultúrnych akciách a pod. Vďaka tomu, že je malý, je aj bezpečnejší, ako jeho väčší kolegovia, vhodný tiež aj pre natáčanie v interiéry. Nie je vhodný na sústavnú celodennú prácu, ovládač sa rýchlo vybíja.

A na koniec je tu tank medzi dronmi,  octocoptera s rozpätím 1100mm a nosnosťou viac ako 10kg. Tento stroj sa používa výnimočne a väčšinou na špeciálne technické účely. Z dôvodu, že tento stroj už môže byť naozaj nebezpečný, treba každé použitie dôkladne zvážiť a naplánovať.

HEAVY LIFT 1100

Octocopter HEAVY LIFT

dron HEAVY LIFT
Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.