• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Rozdelenie dronov

  • 1

Rozdelenie dronov

Ako žiť s dronmi nad hlavou

drony a ich využitie

dron

Piloti dronov verzus obyvatelia

Pred časom som natáčal s dronom niečo v Bratislavskom útulku Slobody zvierat, a prišiel  že za mnou starší pán, vraj aby som ho už nenatáčal a čo vraj budem s tým videom robiť.

Chápem toto jeho rozhorčenie, ale myslím že to vyplýva jednoducho z toho, že na túto techniku ešte nie sme zvyknutí. Je fakt že niektorí používatelia používajú drony na "hlúpe" účely, ale toto je menšina a ostatní ľudia by si mali na to zvyknúť. Drony tu jednoducho už sú a ak je nejaký v blízkosti, neznamená to, že sa nájdu niekde na youtube.

Počul som dokonca aj prípad že chalan dal veľa peňazí za filmárskeho drona a išiel ho skúšať na pole. Odrazu začul len výstrel  a dron v hodnote niekoľkých tisíc Eur spadol k zemi. Keď k nemu prišiel, zistil, že bol zostrelený brokovnicou. Takéto jednanie naozaj nemá čo dočinenia so zdravým rozumom a strelcovi hrozí trestné stíhanie. Tento čin je podobný, ako keď niekto podpáli cudziemu človeku auto. Ale je mi jasné, že sú aj "dronisti", ktorí dráždia nervy svojim správaním. Mali by sme sa však naučiť rešpektovať navzájom a potom to bude fungovať a prinášať osoh.

V dnešnej dobe už existuje aj zákon, ktorý by mal riadiť používanie týchto zariadení.  Vznikal ale v dobe, keď aj zákonodarcom chýbali informácie. Je preto skôr postavený tak, aby túto činnosť čo najviac obmedzil a nie vnášal pravidlá. A aj preto je často ignorovaný.

Lietam s dronmi už tri roky a za túto dobu som už získal nemalé skúsenosti. Rozhodol som sa preto, že sa s týmito skúsenosťami podelím. Dúfam že to pomôže tým, čo sa chystajú lietať, ale aj tým čo sa s dronmi stretnú niekde pri natáčaní, no a možno aj tým, čo by mali vymýšľať pravidlá aby pochopili, že drony sa dajú využívať aj rozumne a dokážu nám pomáhať v širokom spektre činností.

Za týmto účelom som založil

Youtub kanál "Drony"

a ak máte záujem sledovať túto tému, staňte sa odberateľom tohoto kanála. Zatiaľ tam nájdete nejaké úvodné video, ale zaujímavejšie pre vás možno už bude video o rozdelení dronov.


1 Comment

jumper14

18 novembra, 2017at 10:12 pm

Dobre vysvetlené, dik za dobré video.

Leave a Reply

Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.