• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

3 chyby v nastavení youtube kanála

  • -

3 chyby v nastavení youtube kanála

Máte vytvorený firemný youtub kanál

a máte pocit že vaše videá na nikto nepozerá? Nikto sa neprihlasuje na odber vášho kanála?
Príčin môže byť niekoľko, ale dnes si skúsime povedať aký vplyv má na návštevnosť základné nastavenie kanála.

1. nastavenie úvodnej stránky: ak nenastavíte čo sa má na úvodnej stránke zobrazovať a máte zakliknuté prispôsobenie rozloženia strany, tak sa tam nebude zobrazovať nič, napriek tomu, že máte na kanály nahratých niekoľko videí. Niečo podobné ako na obrázku.

Videa sa samozrejme zobraziť dajú, ale človek musí kliknúť na záložku "videa" a to veľa ľudí nenapadne a kanál opustí.

2. Ďalšou, možno ešte dôležitejšou vecou, je nastavenie úvodného obrázka, loga a popisu. Predovšetkým obrázok robí vlastne vzhľad kanála a ak nie je nahraný, tak to vyzerá ako nedokončená stavba, no a kto by sa na nedokončenej stavbe zdržoval :-)?! Nahratie obrázku nie je úplne jednoduché, pretože youtub počíta so zobrazením na rôznych zariadeniach, čiže vám na PC zobrazí len výrez a preto je dôležité nastaviť obrázok tak, aby v danej časti výrezu bola dôležitá sekcia, názov firmy a pod. Doporučujem sa s tým pohrať.

3. Nastavenie súkromia- youtub kanál vám umožňuje podeliť sa s ostatnými o to, čo sa vám na internete páči, preto sa často stáva, že ak máte vytvorený kanál, zameraný na predaj nehnuteľností a zapáči sa video na ktorom niekto varí guláš a tomuto videu dáte like, tak sa vám objaví hneď pod vašou ponukou nehnuteľností. No a keď nejaký zákazník zavíta na takýto kanál, potom môže mať dilemu a nevie či ponúkate na predaj byty, alebo guláš 🙂 a môžete hádať či vám kvôli tomu bude volať, alebo radšej zavolá inam. Mohlo by to vyzerať takto:

Ukážka úvodnej stránky

Podobne je to aj s odbermi z iných kanálov a vytváraním zoznamov. Doporučujem preto, ak pozeráte videá zaujímavé pre vaše súkromie, prihláste sa pod svojim súkromným youtub (google, gmail), účtom a až potom likujte a prihlasujte sa na odbery.

Samozrejme ak si tieto veci nastavíte, neznamená, že vám raketovo stúpne sledovanosť, ale aspoň z vášho kanála nebudú ľudia odchádzať bez informácií.

Držím palce pri nastavovaní, a ak by ste s tým mali problém, zavolajte - pomôžem.

 


Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.