• info@videofly.sk
 • +421 905 422 702

Videonávody

Na to že videonávod je najlepšia forma prezentácie fungovania a obsluhy rôznych výrobkov prišlo už viacej firiem a obchodov. Tlačené návody majú majú hlavnú nevýhodu, že sa to ľuďom nechce čítať na rozdiel od videa, kde si dokonca pozrú aj pasáže „Čo sa nesmie“.

Ale video má aj iné výhody:

 • nemusíte platiť tlačiarni za tlač manuálov
 • zákazníci lepšie ovládajú vaše výrobky a sú s nimi spokojnejší
 • keďže sú zákazníci spokojnejší doporučujú vaše výrobky
 • keďže zákazníci lepšie ovládajú vaše výrobky, tak ich nekazia a nereklamujú

Kde sa to dá využiť?

starši pán sa učí štrikovať podľa videonávodu
 • tak jednoznačne akékoľvek technické zariadenia od fotoaparátov, holiacich strojčekov, cez športové vybavenie, klimatizácie, až po stavebné stroje.
 • určite sú to počítačové programy, ovládanie rôznych portálových systémov a podobne.
 • Rôzne chemické výrobky od stavebnej chémie, čistiacej chémie až po kozmetiku, či lepidlá. Pri tejto kategórii je to obzvlášť dôležité, pretože ak nedodrží zákazník postup, potom to nemusí fungovať a on je nespokojný.
 • Návody sa dokonca dajú využiť aj na spracovanie pracovných postupov pri výrobe, či na záznam pracovného procesu.

Obsluha zásobníka plynu.

Programový návod.


Ako zákazník nájde príslušné video?

Je to veľmi jednoduché. Napríklad ako vo firme Messer, stačí na výrobok nalepiť takúto nálepku (môžete vyskúšať či funguje).

V počítačových systémoch stačí dať link napríklad pod znak otáznika ako znaku nápovedy.

Koľko videí treba vyrobiť?

Toto je veľmi individuálne. Napríklad na také lepidlo bude stačiť asi jedno video, v ktorom je jasne vidieť ako sa pripraví povrch ako sa to nanesie a ako spojí. Pri technických zariadeniach je vhodné urobiť viac videí a vytvoriť viac QR kódov, ktoré sa umiestnia napríklad na dvierka tlačiarne ktoré sa otvárajú pri výmene tonerov. Zákazník otvorí dvierka, naskenuje kód a hneď má informáciu ako bezpečne toner vymeniť.

Kde tie videá umiestnim a čo to bude stáť?

Najjednoduchšie je, ak sa videá nahrajú na youtube kanál. Tento je zadarmo a ak nechcete aby iní využívali vaše videá, tak sa dajú samozrejme pred verejnosťou schovať. Existujú aj iné varianty, ako napríklad Vimeo, kde je výhoda, že sa vo videu nebudú objavovať reklamy, ale táto varianta už je spoplatnená. Umiestnenie a nastavenie vašich videomanuálov však ponúkame v rámci našich služieb, takže sa len stačí dohodnúť na spôsobe a my to už zariadime.


Výhodou je aktuálnosť.

Ak sa na vašom výrobku niečo zmení a vy máte natlačených kopec manuálov, tak tieto buď používate ďalej s neaktuálnymi informáciami, za čo zákazníci asi moc nepoďakujú, alebo to treba vyhodiť „porúbať ďalšie stromy :-)“ a natlačiť nové návody. V prípade videa sa prerobí daná sekvencia, strihne sa do pôvodného videa, umiestni sa na internet a všetko je aktuálne rýchle, lacné a aj šetriace prírodu.

Ako je to s viac jazyčnou podporou.

Veľmi jednoducho riešiteľné. Môže sa vyrobiť niekoľko verzií tituliek a zákazník si pustí tie čo potrebuje, ale je možné nahrať komentáre v rôznych jazykoch, urobiť viac videí a QR kód smerovať vždy podľa aktuálnej krajiny.


Zhrnutie:

 • Videomanuály šetria firmám peniaze – a to tým, že obvykle sa zníži počet reklamácií vďaka tomu, že zákazníci správne zariadenie aktivujú, namontujú, nastavia a používajú. Taktiež sa ušetrí na tlači tlačených verzií návodov.
 • Odlišujú firmu od konkurencie – v dobe keď ešte väčšina firiem spolieha na tlačené verzie, firma využívajúca videomanuály je iná, je to firma ktorá dáva najavo že využíva inovácie a drží krok s dobou, poprípade určuje trendy.
 • Získavajú viac spokojných zákazníkov – pretože tí ktorí využívajú videomanuály, vedia lepšie využívať ich zariadenia, sú teda spokojnejší a ešte aj doporučujú ich zariadenia svojim známim.

Výhodou videomanuálu je aj to, že na rozdiel od popisu dokáže presne zobraziť situáciu. Ak budete popisovať že má človek stlačiť tlačítko nejakého programu v pravom hornom rohu a on bude na inej stránke programu, tak to ide len veľmi ťažko. Vo videu jasne identifikuje, že tá „scéna“ vyzerá inak a vidí ako vyzerá tlačítko, koľko ho treba podržať a iné veci. Alebo skúste popísať situáciu keď sa spustí poistný ventil na zásobníku plynu ako je to na videu:

Niektoré veci sú len veľmi ťažko popísateľné.

Koľko ma to bude stáť?

Videomanuály, pokiaľ ich nechcete prihlásiť na filmový festival, tak sú na výrobu veľmi nenáročné. Ak máte šikovného obchodníka, ktorý dokáže prezentovať váš výrobok tak to ide veľmi rýchlo. No a predstavte si koľko vlastností vášho výrobku by dokázal odprezentovať za hodinu ktorá stojí štandartne 50,-€. Plus si pripočítajte asi toľko isto spracovanie a máte približne cenu ktorú vás toto bude stáť.

Komplexné služby.

Ak sa rozhodnete pre využívanie videomanuálov a budete spolupracovať s nami, tak vám najskôr pomôžeme s návrhom realizácie. Pri realizácii zabezpečíme všetko pre záznam videa, z vašej strany bude potrebná odborná a technická pomoc s vašimi výrobkami, poprípade človek ktorý bude predvádzať činnosti súvisiace s ovládaním zariadenia.

O všetko ostatné sa už postaráme, vám už zostane len tlač a nalepenie QR kódov.

Kontakt:

Ak by ste sa chceli na túto tému dozvedieť viac, niečo vám nie je jasné, alebo by ste chceli už prebrať ako by sa to dalo riešiť vo vašej firme, zavolajte nám na:

Tel: 0944 638683

Alebo napište na info@videofly.sk

Alebo kliknite na tlačidlo, nechajte na vás kontakt a my sa vám ozveme.


Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.