• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Školské promo a iné videá.

  • -

Školské promo a iné videá.

Školské promo a iné videá.

dsc_0487

Máme tu október a to je výborný čas riešiť otázku školských promovideí, ale aj iných videí propagujúcich školu. Je to čas  keď sa už žiaci v školách rozhľadeli, rozbehli sa procesy ktoré bolo potrebné po prázdninách naštartovať a je teda už priestor na to rozmýšľať nad rozvojovými projektami.

Dôležité pre vytváranie takéhoto videa je, že v tomto období je ešte zelená vegetácia, deti môžu byť ešte na školskom dvore a natočené exteriery preto vyzerajú oveľa lepšie ako keď sa natáčajú v zimných mesiacoch, napríklad tesne pred prijímačkami, kedy sa na propagáciu školy myslí najviac.

Aké video teda natočiť?

V prvom prípade si treba povedať na čo chceme video natáčať, teda aký je jeho účel a komu je určené. Predpokladám že hlavný účel je získať nových žiakov, teda video by malo žiakov a ich rodičov informovať čo žiakovi škola dá, poprípade ako sa v nej bude cítiť.

V prípade že škola ešte nevyužíva propagáciu videom a teda žiadne video ešte nemá, doporučil by som v každom prípade urobiť jedno promo video.
Ako by však také promovideo malo vyzerať? Treba sa zamyslieť v čom je škola dobrá a aké sú jej prednosti. Ak sú prednosti školy určité technické prostriedky, kvalitní učitelia, kvalitná výučba, doporučil by som zamerať sa vo videu na informácie, teda výpoveď ľudí, ktorí dokážu informovať o týchto prednostiach, čo samozrejme bude pokryté ilustračnými obrázkami.
Ak sú prednosti školy predovšetkým v prostredí a v tom že sa tam žiaci, či študenti dobre cítia, potom doporučujem emotívne video, ktoré sa zameria vyvolanie dobrých pocitov, teda pekný obraz plus príjemná hudba, tak aby žiak mal chuť to zažívať. Súčasťou oboch typov by mohla byť krátka anketa medzi žiakmi s pozitívnymi referenciami.

V prípade že škola už promo video má, doporučujem zamyslieť sa nad rozšírením video archívu o jednoduchšie krátke videá, ktoré opäť môžu informovať, alebo lákať na zážitky. Takéto video môže byť napríklad predstavenie nového vybavenia učebne, či nového programového vybavenia s prepojením na rodičov, teda v podstate určitý návod ako využívať aplikácie na komunikáciu so školou a pod. Videom môžme tiež lákať na zážitky, natočením krátkeho videa, či strihom videa z fotiek školskej akcie, výletu, školy v prírode  a pod. Fotky sú dobré, ale povedzme si narovinu, ak nie sú triedené a rýchlo prístupné, tak zaujímajú možno len tých, ktorí sa zúčastnili. Naopak strihnuté do videa podfarbené hudbou, zaujmú určite oveľa viac. Určite ako dobrá propagácia školy sú aj videoprofily učiteľov, profesorov na ktorých je škola hrdá, ale aj ostatných.

Niekedy býva trocha problém, pri tom kto vystúpi na kameru. Máme v tomto smere bohaté skúsenosti a vieme učinkujúcim pomôcť tak, aby ich prezentácia vyzerala prirodzene a efektne. V prípade že sa však nenájde nikto, kto by na kameru vystupoval, vieme pomôcť aj s týmto obsadením.

Videomarketing má pre školu najväčší význam v období keď sa noví žiaci prihlasujú do škôl. Ak však chcete mať takýto marketing efektívny, je dobré ho robiť celý rok. Minimálne na to myslieť už dnes.

Na záver by som chcel povedať, že nie je video ako video. Ak sa nezamyslíte nad vecami ktoré som spomínal a urobíte len “nejaké” video len preto aby ste mali video, tak toto pravdepodobne nebude fungovať. Nedávno sa mi do pošty dostalo jedno video propagujúce firmu s výrobou plachoviek (aspoň si to myslím lebo som to nepochopil), zábery boli urobené profesionálne, ale ukazovali ako sa plechovky kotúľaju po výrobnej linke a na pozadí bola hudba. Teda z pohľadu emocií ma linka nijako nenadchla a informáciu som nedostal žiadnu. Naozaj neviem prečo by som mal volať do takejto firmy a niečo od nich chcieť, keď navyše s nápojmi v plechovkách ani nič nerobím.

V prípade že by ste sa chceli v tejto veci nezáväzne poradiť, kontaktujte nás telefonicky, alebo mailom- kontakt

 


Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.