• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Videomarketing 2- predajné videá

  • 1

Videomarketing 2- predajné videá

V predchádzajúcom článku som sa zamýšľal nad tým že videomarketing začína byť dnes všadeprítomný a dnes by som sa chcel pozrieť na to ako ho využívať tam, kde sa to žiada asi najviac, čiže v bežnej firme, ktorá niečo predáva, vyrába, montuje, servisuje a pod.

U firmy ktorá predáva či vyrába určité výrobky je najbežnejším propagačným videom tzv predvádzacie video. Samozrejme že do televízie je predovšetkým vhodné reklamné video, ktorého úlohou by malo byť upútať zákazníka a upozorniť ho na to že výrobok existuje. Malo by byť preto efektné, v dnešnej dobe sa pýta aby bolo aj vtipné, ale v každom prípade by malo byť urobené perfektne, pretože je to vizitka aj firmy.

Upozornil by som však na možnosť prezentácie výrobku už spomenutým predvádzacím videom. Toto je určené predovšetkým na prezentáciu na internete, kde je vyhľadateľné po zadaní kľúčových slov a malo by byť zamerané skôr na obsah, ktorý by mal popísať samotný výrobok, jeho výhody a aj to prečo by si zákazník mal kúpiť práve tento výrobok. Je tu priestor na klasickú predajnú prezentáciu a ak ju robí šikovný predajca, má toto veľký úspech. Video je pritom technicky aj finančne veľmi nenáročné a aj veľmi účinné, pretože je zacielené na vybranú skupinu zákazníkov (tých čo to hľadajú).

Príklad takéhoto videa môžete vidieť  tu:

Ďalším typom marketingového videa môže byť predvádzanie výrobku v praxi, zákazník tak jasne vidí čo to dokáže a že to nie sú len reči šikovného obchodníka. Takéto video je trocha náročnejšie pretože sa už musí hľadať vhodný priestor, natáčanie trvá dlhšie ale jeho obsah je o to presvedčivejší. Zaujímavé sú aj testovacie videá a najmä ak sa v nich porovnáva konkurenčný výrobok. Takéto video dokonca doporučujem využiť z iných nezávislých kanálov (ak existuje), je dôverihodnejšie.

Ak by som predával kameru Panasonic X920, určite by som na predajnú stránku zavesil toto video:

To boli asi také najzákladnejšie videá určené pre predaj výrobkov, fantázii sa však medze nekladú, kto vymyslí niečo iné budú zaujímavejší. Ako tip ešte by som doporučil video z predstavovania výrobku, tlačovka a podobne.

Toľko moje myšlienky k predajným videám, ak máte iný názor či skúsenosti, komentujte, poďme sa spolu učiť čo dnes funguje.


1 Comment

RomanZet

20 novembra, 2017at 4:15 pm

No ono sa to povie, ale nie je to vôbec jednoduché postaviť sa pred kameru a povedať niečo múdre, ale už sa učíme :-D…

Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.