• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Video marketing 3

  • -

Video marketing 3

Služby a videomarketing

Ako tretiu kapitolu vo video marketingu som zvolil video marketing pre služby. Ak predávate nejaký výrobok, tam je to jednoduché, treba ukázať ako výrobok vyzerá a čo to robí keď sa zapne, samozrejme zjednodušene povedané :-).

U firiem ktoré poskytujú nejaké služby je to trocha zložitejšie a hlavne sortiment a odlišnosť služieb je obrovská, preto nejaká jednotná šablona na tieto veci asi neexistuje. Osobne som zástanca videí na ktorých vystupuje majiteľ firmy a rozpráva o službách tak ako to naozaj cíti. Nevyžaduje to žiaden herecký výkon, oceňuje sa skôr úprimnosť a autentickosť. Ak je totiž takáto výpoveď od srdca, je to obvykle z videa cítiť a to je tá najlepšia reklama. Takáto výpoveď, ak sa podloží ilustračnými obrázkami z činnosti firmy, je  jeden z najlepších nástrojov ako klientom prezentovať svoju prácu.
Ak sa však niekto na takéto niečo necíti, doporučujem natočiť obrázky ukazujúce pracovníkov v akcii a podložiť to komentárom profesionála (doporučený je ženský hlas).

Veľmi dobrým nástrojom pre marketing v službách sú výpovede klientov. Toto je dobré robiť ako samostatné video. Pokiaľ ide o partnerské vzťahy, je dobré urobiť jedno video s jedným, max. dvoma klientami. Nie je to však vôbec jednoduché, pretože práve pri tomto videu je asi najdôležitejšia prirodzenosť a na to musí byť vhodný klient ale aj vhodná príležitosť. No ak sa to podarí, takéto video má u budúcich zákazníkov veľkú váhu. U služieb s vysokým počtom krátkodobých zákazníkov sa potom doporučuje anketa s viacerými zákazníkmi a robená krátkymi výpoveďami.

Príklad videa

Strechy Ševčík.

Samozrejme nie je to technicky dokonalé, pretože takéto video treba urobiť rýchlo keď je príležitosť. Pri plánovaní totiž u klienta môže rásť nervozita až nakoniec odmietne.  Naozaj by ma zaujímalo či si myslíte že by ste tomu čo sa tam rozpráva uverili, alebo je to nahraté a o službe by ste pochybovali.

Ak máte iné skúsenosti, alebo názory na túto tému, alebo ak máte aj tie isté, budem rád keď mi ich pošlete.

Nabudúce si povieme niečo o význame firemných reportážnych videí .

 

Ak Vás tato téma zaujíma viac, volajte 0905/422702, vymyslíme ako to urobiť vo vašej firme.


Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.