• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Videomarketing

  • -

Videomarketing

Tento pojem ste už možno niektorí počuli, niektorí možno ešte nie. Jedno však isté, je to marketing ktorý bude v najbližšej dobe veľmi napredovať a niektorí odborníci na marketing sa už vyjadrili že video bude predstavovať 70% marketingu.

Pod pojmom video v marketingu si dnes ešte väčšina ľudí predstavuje drahú reklamu v televízii poprípade na internete. Našťastie tomu už tak nie je. V dnešnom ponímaní videomarketingu sa dôraz kladie hlavne na obsah a budovanie tzv content marketingu, to je niečo v zmysle vzdelávania klientov a pravidelné riešenie otázok a problémov v danom rezorte. Takže video môže byť aj v podobe jednoduchého komentára, kde vystupuje jeden odborník v danej téme a vysvetľuje problematiku. Samozrejme že sa o tom dá napísať aj článok, čo aj doporučujem, ale povedzme si otvorene, bude vedľa seba článok a video, budete to čítať?? A ak sa jedna firma danej téme venuje len v písanej tvorbe a druhá o tom aj niečo natočí, ktorú stránku si vyberiete a koho budete považovať za odborníka?? Myslím že odpoveď je každému jasná. Pričom takéto video nemusí stáť nič, ak ste aspoň trocha technicky schopní, alebo môže byť už od ceny 100€ (natočenie jednoduchej výpovede bez nutnosti zložitého strihania) ak si na to niekoho zavoláte (moje číslo je 0905422702 :-))

Samozrejme že videokomentár je len malá časť z možností ktoré nám ponúka videotechnológia. Kto využíva toto médium dnes, má výhodu že sa zatiaľ odlišuje od ostatných, no i keď ho začnú používať aj konkurenčné firmy, možnosti kreativity v tomto smere sú také široké, že vždy je priestor vymyslieť niečo nové a zaujímavé, stačí mať len dobrú fantáziu. Zaujímavým príkladom využitia videa pre marketing je v tejto dobe istý politik, ktorý nemá problém natočiť komentár na telefón v aute. Povedzme si kvalita nič moc, ale je to v tomto prípade dôležité? Asi bude dôležitejší obsah, na  ten si však musí urobiť názor každý sám. No pre politika je predovšetkým dôležité, že to ľudia pozerajú a diskutujú o tom čo povedal a o jeho osobe. Robí si kampaň už dnes a za 0 peňazí. Keď prídu voľby budú ho ľudia poznať, aj jeho názory a nebude potrebovať plagáty z nezmyselnými heslami. Pozor rozprávam o tom len z pohľadu marketingu, politika ma v tomto prípade nezaujíma.

Nechcem sa tu teraz veľmi rozpisovať, i tak je skúsenosť že dlhý text ľudí odrádza, takže na úvod o marketingu by to snáď stačilo, ale nebojte sa budeme to postupne rozoberať a veľmi rád tu uvidím vaše názory a skúsenosti.


Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.